Поговоримо про водяних теплих підлогах. «Істина у воді» - твердження вигадане, до того ж досить спірне.
Але тільки не для власників заміських будинків!
Адже якщо справа стосується обігріву підлоги приватного будинку - тут без води не обійтися.
Водяні теплі підлоги займають друге місце по популярності і поширеності.
Незважаючи на радикальне відмінність джерел тепла, водяний тепла підлога - один із найближчих родичів кабельного, тільки замість електрики за його «жилах» біжить вода.
Рідина приводиться в рух з допомогою насоса, який викачує з котла-бойлера гарячу воду і запускає туди остиглу з труб.
Так відбувається кругообіг води в будинку.
Завдяки невисокій вартості теплоносія, а також можливості прогрівати воду до високих температур, даний спосіб обігріву можна використовувати як основний.
Саме тому його й облюбували власники приватних будівель.
У квартирах встановити водяний тепла підлога практично нереально (законним чином).
Це пов'язано з багатьма факторами.
По-перше, оскільки труби укладаються в досить товсту бетонну стяжку, вкупі з водою і трубами вся конструкція набуває чималу вагу, а не кожне перекриття готова до таких випробувань.
По-друге, якщо мова йде про установці теплої підлоги у вже побудованому будинку, він підключається до загальної опалювальної системи, а отже, забирає на себе максимум загального тепла.
В результаті тепло буде тільки вам, причому за рахунок ні в чому не винних сусідів.
І, по-третє, в більшості будинків встановлення такої підлоги не дозволить жодна комунальна служба з міркувань безпеки.
Все це не стосується тільки тих будинків, в яких водяна система теплих підлог передбачена проектом (а зараз бувають і такі).
Найважливіша деталь водяної теплої підлоги - звичайно, труби.
Але от тільки якщо над тим, який вибрати кабель, ще доведеться добряче подумати, з трубами все простіше.
Сьогодні для теплих підлог використовуються полімерні та металополімерні труби.
І ті, і інші відрізняються міцністю, довговічністю та надійністю, не схильні до корозії і перегрівів.
Проблеми з'єднання відрізків труб (шматки кабелю, як ви пам'ятаєте, з'єднуються за допомогою муфт) теж не існує, так як кожен контур (відрізок труби) підключається до насоса окремо.
Датчик температури і регулятор встановлюються так само, як і для кабельних систем.
Єдина складність в управлінні, з якою ви можете зіткнутися, знаходження оптимальне положення регулятора, так як вода - не ток, змішується нерівномірно і набагато повільніше.
Як і у випадку з кабельними системами, займатися самодіяльним монтажем водяної теплої підлоги не варто.
Складна насосна система вимагає руки майстра.
Загальний принцип укладання повторює кабельний варіант: теплоізоляція, кріплення, бетонна стяжка.
Але з тією різницею, що кабель кріпиться жорстко, а ось для водяної підлоги потрібно залишати деяку свободу кріплень, так як при подачі гарячої води труби неодмінно будуть розширюватися. Спростити укладання можна за допомогою особливих теплоізоляційних плит, спеціально призначених для укладання теплих підлог.
Їх верхня частина покрита великими пухирцями, між якими прокладається труба.
За рахунок своєї м'якості вони компенсують розширення труб під тиском гарячої води. Існує спосіб монтажу, що не вимагає бетонної стяжки.
Поверх ізолюючого шару і труб укладається ще шар утеплювача, а зверху - настил, на який вже монтується підлогове покриття. Так вдається заощадити близько 20 днів, які б пішли на застигання бетону. Цей метод ще називають «сухим». На закінчення варто сказати пару слів про важливість вибору підлогових покриттів. Тут думки установників з приводу того, що можна стелити на теплу підлогу, а що ні, розходяться.
Особливо це стосується ламінату - одні кажуть, що при невеликих температурах його деформація неможлива, інші - що вона просто компенсує розширення покриття при нагріванні.
Вирішити проблему можуть допомогти продавці такого підлогового покриття, які допоможуть правильно розшифрувати маркування.
Немає єдиної думки і щодо паркету-для кожного виду теплої підлоги існують свої види дерева, здатні витримати перепади температур, про це знають фахівці по укладанню.
Але однозначно можна стверджувати, що для інфрачервоної системи підійде будь-яке підлогове покриття, а для кабельної та водяний ідеальної визнана керамічна плитка.
Вона не схильна до деформації, міцна і натуральна, добре проводить тепло (а значить, швидко нагрівається і економить електроенергію).
Теплий пол – це різновид системи опалення, прогревающей повітря в приміщенні за допомогою теплоносія, що циркулює в трубах, розташованих під підлоговим покриттям. Будучи відмінною альтернативою класичним радіаторів, такі мережі набувають все більшої популярності в нашій країні.
Цьому сприяє висока ефективність, що дозволяє їх власникам не тільки насолоджуватися комфортною атмосферою у власних будинках і квартирах, але і економити на опаленні.
Теплі підлоги з водяним обігрівом здатні добре прогрівати приміщення, використовуючи рідину з температурою всього 30-40°С. Враховуючи те, що для досягнення такого ж ефекту класичним радіаторів потрібен теплоносій з температурою 50-75°С, очевидно, що використовуючи підлоги з підігрівом можна суттєво зменшити витрати на підтримку комфортної температури.
Додатковим і важливою перевагою таких систем є рівномірний розподіл тепла по всій площі приміщень.
Далі буде розглянуто центральна частина будь-якого теплої підлоги – його віддають енергію комунікації.
Не складно здогадатися, що найважливішим елементом мережі водяного підлогового опалення є спеціальна труба, по якій циркулює теплоносій.
Саме від цих комунікацій залежить надійність опалювальної системи, її нормальне функціонування, а також термін служби.
Тому до вибору труб для теплої підлоги необхідно ставитися дуже відповідально, так як до них пред'являються підвищені вимоги.
Ці вироби повинні бути – високоміцними, кислородонепроницаемыми, легко монтуються, а також мати мінімальний радіус вигину і невеликий коефіцієнт лінійного розширення або ж «ефект пам'яті».
Усі ці характеристики надзвичайно важливі тому, що в процесі установки труби системи теплої підлоги заливаються бетоном, який необхідно буде розбивати у разі виникнення пошкоджень або інших проблем.
З цієї причини дані комунікації повинні бути повністю герметичними та вкладеними в повній відповідності з передбаченою для них технологією.
При цьому для досягнення більшої надійності, при прокладці в одному приміщенні необхідно використовувати цілісний шматок якісний і довговічною труби.
Інформація, представлена далі, допоможе відповісти на важливе питання – які труби для теплої підлоги краще?
Підбираючи трубу для водяної підлоги, необхідно знати, що при його облаштуванні не варто застосовувати вироби, створені виключно для систем гарячого і холодного водопостачання.
В цьому випадку також не можна використовувати труби з чорного металу, оскільки матеріали зі зварними швами заборонено монтувати в бетонні стіни.
Тому для облаштування підлогових мереж обігріву потрібно застосовувати тільки спеціальні високоякісні труби для водяного топления, що відповідають підвищеним експлуатаційним вимогам.
Рекомендований для них коефіцієнт лінійного розширення не повинна перевищувати 0,025 мм/мК, а показник теплопровідності – 0,43 Вт/мК.
На ринку опалювального обладнання і матеріалів представлено багато видів комунікацій, але для монтажу підлоги з підігрівом найбільш підходять – мідні, металопластикові, поліетиленові та поліпропіленові труби.
Вони розрізняються характеристиками, вартістю і терміном служби.
Далі будуть наведені описи кожної різновиди таких виробів, дозволяють зробити висновок про те, які труби для теплої підлоги краще.
Для того щоб правильно вибрати і купити труби для водяної підлоги з підігрівом, необхідно вивчити характеристики кожної модифікації застосовуваних для цієї мети сантехнічних виробів.
Як згадувалося вище, для транспортування гарячої води у таких мережах застосовуються чотири основні види комунікацій з міді, металопластика, поліетилену і поліпропілену.
Їх технічні особливості, а також плюси і мінуси виглядають так:
Мідні труби для теплої підлоги – вважаються найкращими серед усіх інших видів трубопроводів.
І це не дивно, як цей матеріал відрізняється надійністю, довговічністю і високою теплопровідністю.
Завдяки таким характеристикам якість теплої підлоги з мідної трубки завжди буде найвищим.
Однак у цієї технології монтажу є істотний недолік – дуже висока вартість даного матеріалу, з-за якої його рідко використовують на практиці.
Інший мінус мідних комунікацій полягає в необхідності використовувати для їх монтажу професійне і дороге обладнання, також впливає на ціну підлоги з підігрівом;
Металопластикові труби для теплої підлоги – теж добре підходять для облаштування систем підлогового опалення.
Їх особливістю є наявність алюмінієвого шару, що наділяє такі комунікації поруч переваг, порівняно з їх простими полімерними аналогами.
Труби з металопластику мають порівняно невеликий коефіцієнт лінійного розширення, завдяки чому при нагріванні вони здатні зберігати свою структуру.
Також ці вироби витримують серйозні навантаження і мають великий термін служби.
А їх здатність зберігати форму після згинання значно спрощує укладання, так як трубопровід необхідно монтувати у вигляді змійок або спіралей.
Додатковими плюсами металопластикових труб є невелика вага і простота обробки.
Що стосується недоліків цих сантехнічних виробів, то до них відносяться – схильність до розломів, у разі перевищення допустимого радіусу вигину, а також більш висока вартість, в порівнянні з пластиковими комунікаціями.
Усіма своїми достоїнствами труби з металопластику зобов'язані особливої конструкції, що представляє собою п'ятишаровий сендвіч з трьох основних шарів і двох в'яжучих.
Зовнішня частина, що виконує захисні функції, виготовляється із зшитого або звичайного поліетилену високої щільності.
Під нею знаходиться клейовий прошарок, надійно з'єднує зовнішню частину з алюмінієм.
Цей середній і газонепроникний шар з алюмінію виготовляється зі спеціальної фольги, яка встик або внахлест зварюється по всій довжині труби.
В залежності від типу і діаметра таких труб, товщина алюмінію може становити від 0,2 до 2,5 мм
Далі слідує ще одна клейовий прошарок, що скріпляє фольгу і внутрішній шар, необхідний для забезпечення робочих параметрів по температурі і тиску.
Виготовляється внутрішня частина із зшитого за методом екструзії з поліетилену.
Такі конструктивні особливості цих виробів роблять теплу підлогу з металопластикової труби якісним, довговічним і відносно недорогим.
Зшиті поліетиленові труби для теплої підлоги – виготовляються за спеціальною технологією, що передбачає використання високого тиску.
Завдяки цьому ці вироби стають дуже міцними і стійкими до термічного впливу, що дозволяє при необхідності збільшувати температуру теплоносія в них.
Іншими перевагами труб із зшитого поліетилену є – гарні міцнісні якості, невеликий радіус вигину, стійкість до високих температур, наявність «ефекту пам'яті», антидифузионная захист, гладкі стінки, що перешкоджають утворенню нальоту, а також відносно невисока вартість.
Всі ці переваги дають можливість вважати вироби такого типу одними з кращих по співвідношенню ціна-якість.
Тим не менш, як і комунікації з інших матеріалів, зшиті поліетиленові труби мають свої недоліки, які виражаються в незбереженні форми при укладанні та можливості пошкодження антидифузионного шару в процесі монтажу і заливки стяжки.
Труби для теплих підлог із зшитого поліетилену виготовляються з різною щільністю, а її рекомендоване значення повинно знаходитися на рівні 65-80%.
Від цієї характеристики також залежить вартість таких комунікацій.
Щільність зшитих поліетиленових труб визначається методом обробки.
найвища щільність досягається завдяки використанню пероксиду, і становить 75-80%.
Обробка газом силаном здійснює зшивку з щільністю 65%, а опромінення потоком електронів у магнітному полі дає результат у 60%.
Що стосується з'єднання таких виробів, то трубопроводи із зшитого поліетилену створюються дуже просто і швидко.
Для цього на трубу попередньо надівається сполучне кільце, а потім її кінець розширюється з допомогою спеціального інструменту.
Далі в розширену частину вставляється фітінг, а місце з'єднання обжимається сталевим кільцем.
Така технологія дозволяє створювати не тільки надійні, але і абсолютно герметичні трубопроводи для систем опалення.
Поліпропіленові труби для теплої підлоги – є найдешевшими, а, відповідно і доступними серед інших аналогів.
Хоча перевагою цих комунікацій є хороша теплопровідність, вони не знайшли широкого застосування при створенні підлог з підігрівом.
Цьому заважає істотний недолік труб з поліпропілену – погана еластичність.
З-за неї такі вироби мають великий радіус вигину в 8 діаметрів, проти 5 – у поліетиленової труби.
Таким чином, стандартна поліпропіленова труба 16-го діаметру може бути укладена з мінімальною відстанню між витками в 128 мм, створюючи великі проміжки на поверхні підлоги, які перешкоджають якісному прогріву.
До того ж деякі види таких комунікацій мають низькі обмеження по температурі теплоносія.
Всі ці нюанси призвели до того, що тепла підлога з поліпропіленових труб зустрічається вкрай рідко, так як дешевизна навряд чи може компенсувати його недоліки.
Такі характеристики чотирьох видів виробів, які використовуються для спорудження систем підлогового обігріву.
Кожен з них має як переваги, так і недоліки, тому будь-який покупець повинен сам вирішити для себе, які з переваг цих комунікацій для нього важливіше.
Що стосується популярності на ринку, то для монтажу підлог з підігрівом найчастіше застосовують труби з металопластику та зшитого поліетилену. Саме вони вважаються кращими за співвідношенням якості та вартості.
Комунікації з поліпропілену небажано використовувати через описаних вище значних недоліків.
Ну а якщо фінансові можливості власників будинку або квартири дозволяють купувати найкращі і якісні матеріали, то ідеальним варіантом стане тепла підлога з мідних труб.
Купити трубу для теплої підлоги в асортименті можна, ознайомившись з такими комунікаціями з каталогу нашого інтернет магазину.
З їх допомогою можна створити ефективну й економічну систему опалення, яка буде рівномірно обігрівати будь-яке приміщення.
Труби для теплої підлоги, ціна яких залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені – це сучасні сантехнічні вироби, грамотний монтаж яких дозволяє конструювати мережі обігріву, що забезпечують високий рівень комфорту в холодні сезони протягом багатьох років.