Кошик
86 відгуків

ЕЛЕКТРИЧНІ НОЖИЦІ І ШТРОБОРІЗИ

Якщо вам необхідно виконати фігурну або пряму різання металу, вірним помічником у цьому процесі стануть електричні ножиці по металу – найбільш сучасний і зручний інструмент для подібних робіт.

Електричні ножиці здатні прорізати метал товщиною до 3-4 мм.

Існує два види таких ножиць: традиційний вид, під час використання якого метал зсувається в бік, і так звані ножиці просічно, в процесі використання яких зрушування металу відбувається донизу.

Розрізняються ножиці також і в залежності від використовуваного ріжучого елемента.

Ріжучий елемент ножових електричних ножиць являють собою пару однолезвийных ножів, між яких міститься металевий лист, що розрізується.

Принцип дії полягає в тому, що одне з лез під час роботи рухомо, а інше – ні.

У вирубних ножицях принцип зовсім інший – ріжучий елемент видовбує матюкав.

Це дозволяє починати різання не тільки з краю аркуша, як у випадку з ножовими ножицями, але і з середини.

Наш магазин надає можливість підібрати та придбати в Харкові ножиці по металу, найбільш відповідають вашим потребам.

Як вибрати кращі ножиці по металу.

Для розкрою металу, в залежності від його товщини, застосовують різний ручний та електроінструмент. Інколи зручно застосувати болгарку, шабельну пилу або лобзик, але при різанні жерсті оцинкованої сталі товщиною до 1,5 мм частіше вибирають прямі або фігурні ножиці по металу.
Їх використовують при створенні вентиляційних коробів і зовнішньої обшивки обладнання в промисловості; різання гіпсокартонних профілів у будівництві; для табличок, вказівників, вивісок в рекламі; при виготовленні відливів і козирків, створення навісів у господарській діяльності.

Конструкція.

За виконанням бувають однорычажными і з подвійним важільним механізмом передачі зусилля.
Першими різати важче. Вони нагадують звичайні господарські, але шарнір, що з'єднує два леза, розташований в безпосередній близькості від них (у моделей для різання паперу він посередині або ближче до рукояток). 
Кути заточування ріжучої кромки однакові, а от вплив на ножиці для різання листового металу працює прикладає всією долонею, а до господарських лише пальцями, одягненими в кільця.

При різанні одноважільного інструментом бляхар створює зусилля як при русі вперед, так і при зворотному русі, розтискаючи рукоятки.
На деяких пристроях виконані відливи:
- ближче до лез для установки гвинтової циліндричної пружини саморозкриття (конструкція не дуже зручна і на практиці пружина часто зіскакує);
- для запобігання травмування фаланг пальців (упираючись один в одного упори створюють невеликий вільний простір між зімкнутими рукоятками).

Пряморежущие ножиці по металу і для фігурного різання з подвійним важільним механізмом мають складну конструкцію. Ковані леза через шарнірне з'єднання також з'єднуються один з одним, а їх закінчення жорстко зафіксовані з рукоятками з штампованої сталі. Разжимная пружина також присутня, але її не видно, вона захована у внутрішньому профілі рукояток. Для транспортування в складеному стані використовують засувку.

Виконання ріжучої головки.

Довжина лез може бути стандартною, укороченою і подовженою, коли за одне стиснення виконується протяжний рез. 
Розташування ріжучої кромки леза: праве і ліве. Праві, найбільш використовувані. При роботі з ними бляхар чітко бачить розмітку на заготовці. Таким інструментом зручно виконувати поділ по прямій, ламаною лініями і з плавними поворотами великих діаметрів закруглення при стикуванні і підгонці заготовок.

Професійні посилені ножиці по металу пелікани.

Половинки стандартних моделей симетричні щодо з'єднувального шарніра. Зробивши перший рух, вони впираються і далі не йдуть. Їх треба нахиляти, відгинати одну кромку і втрачати час на додаткові дії.
У “пеліканів” одна частина зміщена, більш масивна і відрізняється конструктивно, але обидві рукоятки, при русі знаходяться над аркушем. Розрізаний метал легко проходить повз з'єднання двох половинок і інструмент легко рухається вперед.

Особливості та технічні характеристики.

При виборі користувач звертає увагу на :
- довжину: 180, 250, 300, 350, 400 мм;
- розмір ріжучої частини (відстань від кінчиків до шарніра): від 50 до 130 мм;
- товщину розрізуваних заготовок (потужні моделі створюють зусилля для поділу до 1,5 мм з вуглецевої сталі і до 2,5 мм по м'яких металів);
- виробника.

Найбільш уживані форма і розмір, це прямі ножиці по металу 250 мм. Відмінні моделі випускають: 
- Vorel, Miol, Intertool в недорогому сегменті; 
- Yato, Stanley, NWS, Irwin для професійних бляхарів і покрівельників.

Кращий інструмент.

Має ковані головки з ріжучими губками із сталі марки 8ХФ, CrV і Cr-Mo сплавів, що пройшли термообробку і доведених до твердості 57,5 - 61,5 НRС (у деяких моделей карбідні різальні вставки).

Легкий хід пряморежущих і фігурних ножиць по металу. 
Забезпечується конструкцією і якістю підгонки при сполученні рухомих частин. При зовнішній схожості і відмінністю в ціні від дешевих в кілька разів, професійні будуть плавно без заклиниваний і заїдань відкриватися і закриватися.

Накладки на рукоятках. 
Бувають з жорсткого пластика і двокомпонентні з м'яких полімерів, не натираючі долоню. 
Може відрізнятися і обмежувальний відлив для пальців. У стандартному виконанні на лівій рукоятці він розташований між вказівним і безіменним, а на правій обмежує рух вперед великого пальця біля його основи.

Шарнір. 
Може мати металокерамічний вкладиш, що забезпечує плавне ковзання лез і високий ресурс.
Краще, якщо буде частково або повністю утопленим.

Длина произведённого реза. 
Важный параметр для профессионалов. Хорошие ножницы по металлу 250 мм должны обеспечивать длину реза по углеродистой стали марки Ст3сп толщиной 0,7 мм не менее 20 метров до первой переточки (у удлиненных моделей она выше).
Коли кромки тупляться зростає зусилля працюючого на рукояті. При перевищенні 500 Н робота стає неефективною та руки швидко втомлюються.