Кошик
86 відгуків

ТОЧИЛЬНІ ВЕРСТАТИ

У кожного поважаючого себе майстра або власника дачної ділянки є цілий набір улюблених інструментів.

Але що робити, якщо один з них в процесі інтенсивного використання зовсім затупився?

Невже купувати новий?

Електроточило позбавить вас від необхідності ставити питання таким чином.

З його допомогою ви зможете при першій же необхідності самостійно заточити улюблений інструмент і продовжити його використання, заощадивши і гроші, і дорогоцінний час.

Легкість електроточила в експлуатації пояснюється його нескладною будовою: точильні круги, захисні кожухи, і все це – під управлінням асинхронного двигуна.

Проте можливі функціональні і конструкційні ускладнення – адже існують як побутові електроточила, так і професійні або напівпрофесійні.

Професійний верстат не потрібен на дачі, якщо, звичайно, ви не плануєте точити улюблену пилку по вісім годин до ряду.

А тому випадку, якщо точити – це ваша професія, навіть не дивіться в бік побутових точив, які розраховані всього на 2 години роботи в день.

Що стосується модифікацій різних видів верстатів, то в їх різноманітті легко загубитися: крім традиційних электроточил, оснащених двома колами, ринок електротоварів і пропонує нестандартні варіанти інструменту – наприклад, з точильными колами, розташованими під прямим кутом один до одного.

Якщо ви хочете купити електроточило в Харкові – звертайтеся в наш магазин!

Тут ви зумієте підібрати саме той інструмент, який вам необхідний.

Як вибрати кращий точильний верстат.

Перевага використання.

Настільні точильні верстати з допомогою яких можна:
- зробити гостру ріжучу кромку токарних різців та свердел; 
- виконати грубу обдирання поверхні від іржі та відкладень;
- зняти фаску перед зварюванням;
- видалити задирки, окалину, залишки літників;
присутні в приватних гаражах, ремонтних майстернях, цехах промислових підприємств.
Якщо у оснастки тупе лезо, то не тільки збільшуються витрати енергії під час роботи електроінструмента. Зростає навантаження на двигун, який перегрівається за рахунок необхідності збільшення зусиль на подолання тертя; підвищується вібрація; порушується точність всіх параметрів обробки.

Ефективну обробку, крім точильного верстата, виконати нічим. Напилком можна зняти фаску, але виробляти великий знімання металу не раціонально. 
Диск 125-ї болгарки обертається зі швидкістю 11000 оборотів в хвилину і при контакті з металом кромки ріжучого інструменту вона буде пережигаться з втратою твердості. Підгонка заготовки під розмір, при знятті ширини в кілька сантиметрів, кутовий шлифмашиной, незручна: товщина шліфувального круга дорівнює всього 6 мм. 
Дії з важкими і малогабаритними деталями виходять точніше при утриманні їх у руках і підводі до точильного верстата, ніж при опусканні на них електроінструменту.

Основні частини конструкції.

Двигун електроточила розташований горизонтально і поміщений в литий алюмінієвий або чавунний корпус. Статор знаходиться в центральній частині, яка стягнута шпильками з бічними кришками.
У ролі оснащення виступають шліфувальні круги прямого профілю різних характеристик (крупнозернисті для грубого знімання і дрібнозернисті для доведення під розмір) насаджені на вал ротора і приховані на ¾ в захисному кожусі. На ньому зафіксовані подручники для упору заготовок і захисні екрани.

Шліфувальна головка настільного точильного верстата спирається на підставку з отворами для кріплення на верстаті. Управління здійснюється кнопкою на передній панелі, зазвичай в м'якому пилозахищеному чохлі, як у Sthor 79206.
Оскільки мотори, в основному, асинхронні, регулювання обертання на них немає. Виняток становлять маленькі точила з гнучким валом і оснащенням діаметром 75 мм, типу Vega VBG 200.

Під корпусом можуть розташовуватися висувні ящики для речей, як у JET JSSG-10 або ємність для охолоджуючої рідини, як у Makita GB801.

Підсвічування робочої зони здійснюється лампою розжарювання або світлодіодами, у Интерскол Т-125/120 їх 6, в кришці на гнучкому стрижні. Рідше світильники виконують у формі накладок на кожухи, така конструкція дозволяє спрямувати пучок світла чітко в торець абразивного диска, місце торкання оснащення.

Точильний верстат для майстерні та гаражу чи промисловий?

Умовно всі моделі можна розділити на дві групи:
- Настільного виконання. З колами від 75 до 200 мм для обробки дрібних деталей, корпусом з литого алюмінію, однофазним двигуном.
- Промислові електроточила зі шліфувальними дисками 250, 300, 350, 400 мм, трифазними двигунами і чавунної підлогової конструкцією добре поглинають вібрацію. Маса верстатів може перевищувати 100 кг, вага наприклад ТШ2 2 130 кг, а установка проводиться стаціонарно на анкера індивідуального фундаменту.
Управління здійснюється кнопками або через ножну педаль.
Великі моделі універсальніше: заточка інструменту; шліфування заготовок; зачисні та обдирні роботи масивних деталей.

Навіть кращі точильні верстати для дому не експлуатуються в постійному режимі. Для захисту від абразивного пилу їх конструкція виконана закритою і після 10-20 хвилинного циклу необхідний перерву, рівний або більший часу роботи. За цей час охолоне мотор, охолодження якого відбувається за рахунок великої площі корпусу.

Промислові моделі всередині корпусу головки і станини мають вентиляційні отвори для циркуляції повітряних потоків, а захист двигуна і підшипникових вузлів здійснюється через лабіринтові ущільнення.

Вібрація при включенні електроточила, викликана биттям зовнішнього діаметра оснастки, усувається за допомогою пристосувань для редагування. На недорогих точильних верстатах вібрація і тремтіння корпусу можуть бути через неточного виготовлення самого важливого вузла - опор шпинделя.
Щоб уникнути цього на промислових модифікаціях виконують балансування ротора, видаляють всі осьові люфти, запресовують підшипники високого класу точності. Такі заходи знижують торцеве биття оснастки до 0,03 - 0,05 мм

Подручники електричного точила.

При загостренні чертилок по металу і кернер, відновлення ріжучих властивостей зубил, різців, ножів їх ріжучу кромку, по відношенню до колі, позиціонують так, щоб його обертання було направлено під неї.
Рух кіл створює потужні потоки повітря, які охолоджують лезо і не дають стали отпуститься і змінитися твердості і механічними властивостями. Однак розташування свердла, стамески або ножа рубанка назустріч набігає абразивної поверхні може спровокувати його відкидання в бік працюючого. 
Тому заточуваний інструмент спирають на робочий стіл точильного верстата і плавно підводять до обертового диску, знімаючи навантаження з рук і отримуючи жорстку основу для фіксації кута впливу.

Упори для заготовок на точильних верстатах відрізняються площею і товщиною; виконанням (штампований сталь як у BauMaster BG-60150 або лита деталь, як у Scheppach BG 200); можливістю нахилу; наявністю шкали регулювальних значень.
У будь-якого електроточила підручника повинен мати хід по горизонталі, до торця абразивного круга, для зменшення до 2-3 мм зазору, постійно збільшується при його знос.
Якщо ця відстань не зменшувати, то оброблювана деталь може провалитися, бути захоплена оснащенням в зазор, расклиниться в ньому і викликати розрив кола.

Кожух.

Складається з двох боковин (одна з опуклим центром для створення простору від затискної гайки) і смуги між ними, стягнутих гвинтами. Кріпиться до корпусу, служить для безпеки експлуатації та на ¾ закриває шліфувальний диск.
До кожуха кріпиться опорний стіл і захисний екран. 
Зовнішня боковина знімається, звільняючи доступ до гайки для зміни кола і чищення внутрішніх поверхонь від налиплого сміття.
Стаціонарні підлогові точильні верстати в нижній частині кожуха мають патрубок для видалення відходів через витяжну установку.

Захисні екрани від іскор в зоні точіння.

При обертанні оснащення та контакті з оброблюваною заготовкою на працюючого вилітають: відколовся абразив, іскри і стружка. Крім того рухається зі швидкістю від 1500 до 3000 оборотів диск, під дією відцентрової сили, може розірватися на частині. 
Для захисту від цього і огорожі користувача від відкритих частин встановлюють захисні екрани.

На недорогих побутових электронаждаках, типу Дніпро-МУ ПЕ-32/25, це прозора пластикова пластина. На професійних модифікаціях, як Makita GB602 це ударостійке скло, в центрі якого може бути розташована збільшувальна лупа. 
При піднятті, захисний екран тисне і опускає кінцевик відключення електродвигуна, зупиняючи його роботу.

Виконання вузла повинно забезпечувати зручний огляд. Воно може бути нерегульованим (підніматися і опускатися до фіксованого положення) і регульованим по висоті (фіксація кута нахилу відбувається при затягуванні гвинта-баранчика).

Технічні характеристики.

Оснастка для точильних верстатів.

Шліфувальні диски відрізняються:
По зовнішньому діаметру: 75, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300, 350 і 400 мм. 
По товщині корпусу: 10, 16, 20, 25, 40 мм.
Розміром внутрішнього, садивного на шпиндель, отвори: 10, 12,7, 16, 20, 32, 76, 127 і т. д.
Іншим особливостям: склад, речовина, розмір абразиву і т. д.

Від діаметра кола залежать параметри мотора, а значить, загальна вага, розміри і ціна електроточила. Але на нього встановлюють не тільки каміння. Для полірування застосовують повстяну і фетровий оснастку. Обробку фасонних поверхонь та шліфування виробляють вулканитовыми дисками з каучуку з вкрапленням абразивних складових. Зняття задирок без пилу зручно проводити дротяними щітками з високою щільністю щетини

Якщо діаметр вала менше посадки кола використовують два адаптера (сталеві перехідні кільця: з 12,7 на 32 мм; з 20 на 32 мм і т. д.).

Параметри електродвигуна.

У більшості моделей швидкість обертання каменю близько 3000 оборотів в хвилину.
У низькообертові точильних верстатів для ріжучого інструменту, з дрібнозернистим і шкіряним диском як у JET JSSG-8-M, від 90 до 200; маленькі электронаждаки з гнучким валом і колекторним двигуном мають показник від 1 до 9900 оборотів в хвилину.

Потужність лежить в діапазоні від 120 Ватів до 2,2 кВт. При виборі пристрою для наведення ріжучої кромки вона не відіграє такого значення як при обдирке. Часто слюсар посилює притиск заготівки намагаючись зняти більшу кількість металу. У цей момент обороти можуть впасти до повної зупинки. Знижується швидкість виконання робіт і страждає, нагріваючись, електродвигун, тому запас по потужності необхідний.