Кошик
86 відгуків

ПЕРФОРАТОРИ

Перфоратор – спеціалізований прилад, що використовується при ремонті і будівництві.

Це один з тих інструментів, які набувають в основному тільки ті, хто має чітке уявлення про те, як з ним поводитися і для яких цілей він використовується.

Призначення перфоратора дуже схоже з тією роботою, яку виконує дриль.

Але основна відмінність полягає в тому, що крім обертання, його патрон також виконує удар, що робить інструмент більш потужним, дозволяючи працювати з природним каменем, бетоном та іншими особливо міцними матеріалами.

Як вибрати перфоратор?

Прийнявши рішення купити перфоратор в Україні, перш за все, потрібно визначитися з цілями його використання.

Також слід ознайомитися з його особливостями і конструкцією.

Основними характеристика перфоратора є частота і сила ударів, а також швидкість обертання.

Особливу увагу слід приділити енергії удару.

Перфоратор, ціна якого невисока, володіє енергією в 2-3 Джоуля, в той час як професійні моделі здатні на удар силою 10-15 Джоулів.

Але вони значно більше по вазі ціною.

На що ще слід звернути увагу, вибираючи перфоратор:

  • режими роботи. Зазвичай цей інструмент може бути використаний в трьох режимах – свердління, дроблення і комбінований режим. Але професійні перфоратори серії SDS-max не мають можливості безударного свердління;

  • частота ударів. Чим вона вища, тим швидше швидкість роботи. В ідеалі необхідно підібрати інструмент, що поєднує оптимальну швидкість і енергію удару, тому що ці характеристики тісно взаємозв'язані;

  • частота обертання шпинделя. Вона коливається в межах від 600 до 1500 оборотів в хвилину. Слід зазначити, що чим більше потужність пристрою, тим нижче частота обертання;

  • тип харчування. Традиційно перфоратори є електроінструментом і вимагають підключення до електромережі, але також існують акумуляторні моделі;

  • можливість регулювання кількості обертів. Ця функція знадобиться початківцям та допоможе уникнути просвердлювання занадто великих і довгих отворів. Новачкові дуже складно визначити необхідну частоту обертів для свердління того чи іншого матеріалу;

  • запобіжна муфта. Її наявність дозволяє перервати крутний момент в тому випадку, якщо апарат заклинило.

При необхідності купити перфоратор в Харкові, зверніться в інтернет магазин DESTIL.

Продумавши цілі, для яких купується інструмент і виклавши їх консультантів, ви отримаєте вичерпну інформацію, яка допоможе визначитися з вибором моделі.

1 2

Який перфоратор краще.

Принцип дії.

Перфоратор це ручний електроінструмент для отримання отворів в натуральному та штучному камені, у тому числі з армуванням, шнековими бурами і коронками.
Двигун, через обертаючий підшипник, приводить в дію поршень. Він рухається вперед, порожнистими всередині гільзи, створюючи хвилю стискання і змушуючи переміщатися бойок. Повітряна подушка створює демпфуючий ефект і зіткнення між ними не відбувається. 
Бойок б'є по торця хвостовика бура, передаючи йому енергію свого розгону. Бур, обмежений в пересуванні на 18-45 мм кульками патрона, дробить бетон, скалывая його фрагменти головкою з твердосплавними напайками.

щоб уникнути виривання інструменту з рук, при заклинюванні оснастки в отворі, викликаному попаданні в арматуру, в перфораторах по бетону, типу Makita HR2610 або AEG KH26E встановлюють захисні муфти. Вони бувають фрикційними або пружинно-кулачковими і служать для від'єднання валу двигуна від патрона при перевищенні встановленого зусилля.

Бочкові перфоратори і горизонтальні.

Вибір перфоратора залежить від спрямованості робіт. Дрібні отвори під дюбелі кріплень підвісних стель зручно бурити легким одноручних інструментом вагою 1,9 -2,3 кг і ударом до 1,5 Дж, як Makita HR1830 або Интерскол П-18/450ЭР.
Отвори під кріплення і комунікації повнотілою буром до 24 мм і побідитовими коронками до 65 мм також виконують перфораторами горизонтального компонування. 
Максимальна сила удару в 4,7 Дж, як у Sturm RH2592P, обмежує передачу руйнує ударної навантаження на електродвигун і попереджає швидкий вихід з ладу хитного підшипника.

Потужні бочкові перфоратори відрізняються великою вагою, коротким корпусом і низьким центром ваги, завдяки електродвигуну установленим перпендикулярно до стовбура. 
Передня підтримуюча рукоятка у них, як і в горизонтальних, знімна, а задня напрямна завжди закритого типу.
Завдяки кривошипно-шатунному механізму приводу, як у Дніпро-МУ ПЕ-3217Б, і збільшеною амплітудою ходу поршня, при однаковій потужності з горизонтальними, бочкові створюють удар на 30-50% сильніше.

Перфоратори SDS-Max і SDS-Plus.

Легкі горизонтальні моделі мають патрон SDS-Plus під оснастку від 4 до 30 мм завдовжки. Установча частина таких бурів має хвостовик діаметром 10 мм. Поверхня хвостовика не гладка, як у ударних свердел по бетону. У неї 2 направляючих прямокутних канавки і 2 напівкруглих, задають свободу руху в осьовому напрямку.

У бочкових перфораторів встановлюють обидва типи патронів. На інструменті вагою більше 6 кг, потужністю від 1000 ватів і енергією удару від 6 Дж, як Makita HR4002, патрони тільки під оснащення SDS-Max з діаметром торця 18 мм і 3 трапецеидальными пазами для правильного позиціонування оснащення при установці.
Модельний ряд повнотілих бурів від 16 до 50 мм, а проломных до 80 мм. Бур діаметром 50 мм і довжиною 1 метр важить 6,8 кг При маленькому діаметрі бойка і слабкою силою удару, енергія подачі буде поглинатися масою бура, хвостовик расклепываться і буріння буде малоефективним.

Оснащення SDS-Max і SDS-Plus не фіксується нерухомо в патроні перфоратора і не вимагає поджатия при установці. Вона легко вставляється і витягається при відтягуванні кільця затиску тому.

Свердління з ударом і довбання.

Універсальні трехрежимные перфоратори, як горизонтальний Stanley SHR263K або бочкової Makita HR2810, можуть свердлити, бити з прокручуванням бура і довбати. У комплекті з Енергомаш ПЕ-2510ПМ або Sturm RH2528D поставляється швидкознімний свердлильний патрон.

Легкі дворежимні короткокорпусные моделі, типу Интерскол П-18/450ЭР, вибирають для робіт під стелею і буріння вище рівня грудей. Невеликий бойок з малим ходом створює ударний імпульс для бурів діаметром 5-12 мм і вагою до 150 грам. Долбежная оснащення важить важче, від 250 грам, тому у такого інструменту немає положення перемикача роботи тільки в осьовому напрямку.

Важкі бочкові перфоратори, типу Дніпро-МУ ПЕ-4020БМ, незручні для свердління. Точно встановити свердло і тримати корпус перпендикулярно поверхні, контролюючи тиск на нього ними неможливо. Тому двухрежимными моделями вагою від 6 кг бурять отвори в бетоні; обтісують і сколюють поверхні, пробивають отвори і жолоба.

Характеристики перфораторів.

Для бурів від 5х310 до 10х160 мм, під дюбельные отвори, досить інструменту з енергією удару до 1,6 Дж, як у Black&Decker KD860KA і Stanley STHR202K.
Перфоратори SDS-Plus потужністю до 1500 ватт і ударом 3,5-5 Дж пробивають отвори 24-30 мм в цеглі і неармованому бетоні. Ними ж виконують кільцеве свердління коронками для підрозетників 65-82 мм. Причому, якщо 3,6 Дж Дніпро-МУ ПЕ-2613П поглиблює 8 мм бур у бетон марки М300 на 100 мм за 31 секунду, то 4,7 Дж Sturm RH2592P за 19 секунд.

Для потужної довбання і роботи з оснащенням максимального діаметра з бетону марки вище М400, в тому числі высокоармированного, вибирають перфоратори SDS-Max з енергією одиничного удару від 15 Дж, як AEG PN 11 E.