Кошик
86 відгуків

ЕЛЕКТРОЛОБЗИКИ

Лобзик – інструмент, незамінний, коли необхідно зробити пряме або фігурне випилювання. Лобзики практично універсальні – вони однаково добре працюють як з деревиною начебто фанери або ДСП, так і з пластиком, керамічною плиткою і навіть металами. Існують два основних типи лобзиків – ручні і електричні. На сьогоднішній день електричні лобзики одержали найбільше поширення, оскільки більш зручні у використанні та дозволяють здійснювати випилювання простіше і якісніше.

Випилювання за допомогою електролобзика відбувається завдяки наявності в ньому пилки. Здавалося б, лобзик являє собою досить простий механізм, але і тут є нюанси – сьогодні в магазинах електротоварів можна знайти найрізноманітніші лобзики. Так, наприклад, в найбільш нових моделях електролобзиків передбачені напрямні пилки – опорний ролик. Зустрічаються також електролобзики з маятниковим ходом пилки, створені спеціально для того, щоб можна було розрізати матеріал по кривій. Купити в Києві лобзик, який підійде саме вам, можна, звернувшись в наш магазин.

Вибираючи електричний лобзик, важливо чітко розуміти, для яких саме цілей він використовуватиметься.

Перш за все, потрібно уявляти собі обсяг робіт, який належить здійснювати за допомогою інструменту.

Сьогодні ринок електроінструментів може запропонувати покупцеві два основних типи електролобзиків – побутові та професійні.

Побутові лобзики більше підійдуть для виконання разових робіт, в той час як професійні, крім здатності виконувати набагато більше роботи, мають також ряд додаткових функцій.

Якщо ви хочете вибрати і купити електролобзик в Харкові – приходьте до нас!

Як вибрати кращий електролобзик. Поради сервісного центру.

Універсальність даного інструмента полягає в можливості обробці, різних за своїми властивостями, матеріалів. Встановивши відповідне пиляльне полотно можна як різати кахельну плитку, так і метал, дерево, пластик.
Його неможливо замінити іншим пристроєм якщо потрібно вирізати прямокутний отвір всередині заготовки або здійснити внутрішній криволінійний пропил на значній відстані від краю.
Недоліками електролобзика є порівняно низькі: швидкість, прямолінійність і якість одержуваного торця.

Конструкція.

Обертаючись, електродвигун передає рушійне зусилля на шестерний редуктор і шток з пилою. Оснащення фіксується в затискному пристрої нижній частині повзуна і спрямована зубцями вперед на заготовку. 
Утримання інструменту здійснюється за рукоятку, розташовану над корпусом, а контакт з площиною розпилюваної поверхні відбувається через опорну платформу.

Вузол фіксації пилки.
Такий устрій, коли один кінець пильного полотна закріплений, а інший вільний і виступає далі підошви, є основною перевагою електролобзика і допомагає виконувати навіть глухі пропили. З іншого боку незафіксованих край пилки є причиною його відхилення при розпилюванні товстих дощок.

Оснастка має ширину від 4 мм. Зробити її менше неможливо, оскільки при посиленні подачі, зустрічаючи опір деревини вона просто буде гнутися. А така ширина не дозволяє виконувати пропили з мінімальним радіусом як на лобзиковом верстаті.

Кріплення полотна може здійснюватися по-різному: без додаткових інструментів, за рахунок відтягування важеля швидкозатискного замку і з допомогою шестигранного ключа. 
Перший спосіб зручніше, дозволяє швидко здійснювати перехід з одного виду оснащення на інший, але вимагає регулярного огляду і чищення вузла від відходів пиляння.
Хід пилки відбувається вгору-вниз і її назад (зворотний) частину підтримується обертається на осі опорним роликом, мають проточенной канавку. Поперечний люфт полотна в канавці присутній і у професійного електролобзика і недорогий побутовий моделі. 
Ролик не змінний, профіль і ширина канавки не може оптимально підходити до всіх пилочкам, що мають різну товщину, тому відведення оснащення від лінії пропилу присутній завжди.

Захисний екран.
Захищає доступ рук користувача до небезпечної зони. Виготовляється з прозорого пластику, через який видно лінія пиляння. Для доступу до пильному сайту може відкидатися, зніматися або підніматися по напрямних корпусу вгору.

Опорна підошва. Яка краще.
Вибираючи інструмент більшість користувачів звертають увагу на конструкцію і матеріал виготовлення платформи. 
Вона може бути закритою конструкції (з вирізаним вікном для руху полотна) і з відкритим вирізом в передній частині.
Недорогі електролобзики мають підставу выштампованное з цілісної сталевої заготовки. До неї контактної зварюванням фіксується ще один елемент для з'єднання гвинтами до корпусу.
Лита з алюмінієвого сплаву опорна підошва має велику товщину, вага і забезпечує кращу точність пиляння, особливо в перший момент врізування пилочки з краю заготовки. 
Сталева, особливо якщо її товщина не менше 1,5 мм, а передня частина відкрита, “грає” і не завжди гарантує чіткий вхід полотна в розмітку.
Передня частина лапок завжди має невеликий заоваленный підйом, щоб при русі вони не пручалися, а ковзали по поверхні.

Бічний упор для ведення пристрою паралельно краю дошки або циркульний центр для кругових різів заданого радіуса кріпляться регулювальної планкою в пази підстави і затискаються гвинтами.
Чинити опір деформації при падінні не зможе ні сталева, ні лита алюмінієва підошва. Перша зігнеться та забезпечити щільне прилягання до заготівлі після рихтування вже не зможе, а друга може і розколотися.

Рукоятка електролобзика. Скобообразная або грибоподібна.
Закрита, П-образна застосовується найчастіше, особливо на легких моделях. Якщо інструмент невеликий, то місця на ньому вистачить для розташування лише однієї руки і хвата тільки зверху.
Грибок дає більше можливостей для положення долоні і швидкої зміни положення. Він розташований в передній частині корпусу, а вся задня є опорою для другої руки (однієї притискають, інший ведуть і управляють). 
Додаткова зручність надає наявність м'яких гумових вставок.

Функції і технічні параметри.

Маятниковий хід електролобзиків.
Дає можливість підвищити швидкість прямолінійного різання. 
З відключеною функцією шток і закріплене на ньому полотно, рухаються строго вгору - вниз, з розгоном і зупинкою в крайніх положеннях.
Хід пилки короткий (15-25 мм), що ускладнює ефективне поділ на частини товстих заготовок. Відходи пиляння видаляються за рахунок виходу на поверхню лише декількох зубців, що уповільнює просування вперед.
Маятниковий механізм зміщує рух від строго вертикального, розгойдуючи його по орбіті і подпиливая матеріал знизу. Ефективний для грубого прямолінійного різання товстих дощок, де перпендикулярність поверхні торця не грає ролі.
Амплітуда ходу регулюється кількома положеннями перемикача. Більше відхилення назад звільняє більше місця і краще прочищає пропив.

Здувши тирси з розмітки.
В нижній частині корпусу організований отвір. Він тягнеться від патрубка до пильного вузла. Викликається пилососом розрідження дозволяє захоплювати і видаляти дрібну і легку деревний пил.
Здування сміття може відбуватися і за рахунок внутрішнього устрою електролобзика. Повітряні потоки утворені рухом крильчатки не виходять через вентиляційні отвори, а по повітряних каналах направляються до сопілці.
Засувка дозволяє регулювати силу потоку. Відходи можуть розлітатися далеко або тільки звільняти лінію пропилу, а потім прибирати щіткою.

Плавний пуск для точного початку пиляння.
Дозволяє точніше впилиться в потрібне місце при старті і уникнути пускового удару на мережу. Інструмент не “відкидається” при першому торканні упертим в торець заготовки оснастки і не збивається з траєкторії.
Однак знижує продуктивність при частих грубих різи, оскільки доводиться чекати коли електродвигун розкрутиться до робочих обертів.

Потужність. Наскільки вона важлива.
Показник різних моделей лежить в діапазоні від 400 до 1100 Ватт. Навіть самим слабким недорогим електролобзиком можна розпилювати брус з висотою на весь розмір полотна.
Однак працюючий повинен контролювати подачу. При посиленому тиску вперед оснащення, відчуває підвищений опір і починає грузнути. Електродвигун перегрівається, обороти падають, пилка клинится в деревині. Інструменту з потужним мотором це загрожує в меншій мірі. Корпус редуктора таких пристроїв роблять алюмінієвим для кращого тепловідведення.
Потужний двигун це великі можливості, але і збільшений вага пристрою. При горизонтальному його положенні маса розподіляється на поверхню заготовки, а при вертикальному пилянні вся утримує навантаження йде на руки.

Число ходів полотна.
Стандартне виконання, це штурвал на основній рукоятці для регулювання швидкості пальцем не відриваючи долоні або повзунковий перемикач фіксованих положень.
Існує і управління оборотами коліщатком на гачку електролобзика. Встановивши значення, до нього можна дістатися плавно, посилюючи частоту ходу оснащення пальцями.
Діапазон меж, від 500 до 3700 ходів в хвилину, дозволяє підлаштовуватися індивідуально до кожного матеріалу. Наприклад, пластик обробляється на малих швидкостях, щоб уникнути підвищеного тертя, розм'якшення і налипання його на зуби. 
Такі ж низькі обороти потрібні для керамічної плитки з встановленою пилкою, має на робочій кромці напилення карбіду вольфраму.

Додаткові можливості.
Вирішивши вибрати найкращий для себе електролобзик, звертайте увагу на:
- Зручність регулювання кута нахилу підошви з інструментом або без нього (відкиданням важеля); плавне під будь-який кут або фіксована з кроком в 15 градусів.
- Противоскольный вкладиш. Пластикова вставка входить пазами в передню частину опорної платформи, притискає її при роботі і не дає піднятися бахромі з бічних сторін одержуваної прорізи. 
Без нього пилка, при ході вгору, вириває волокна, утворюючи не акуратну поверхню зі сколами.
- Наявність антивібраційної системи на основі противаг; відсік на корпусі з відкидною кришкою для зберігання оснастки; транспортувальний кейс; лазерний покажчик лінії розпилу.